Zarządowe utarczki

Go down

Re: Zarządowe utarczki

Pisanie by Chmiel on Czw 11 Mar 2010 - 21:11

Fc Hubala napisał:
Szkoda tylko że pojawiły się sprzeczne informacje na stronie...

Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za zamieszanie. Nie było to zamierzone. Po prostu nie sądziłem, że ten zapis z regulaminu można inaczej interpretować, ale... Mój błąd, że przed wygłoszeniem swojej opinii nie skonsultowałem jej z pozostałymi Członkami Zarządu.

Z przykrością jednak stwierdzam, że nie tylko ja pospieszyłem się z artykułowaniem swoich poglądów, bez konsultacji z Zarządem.

Robert Utko napisał:
Jeśli PEC wycofa się nie grając tego meczu, to wszystkie ich wyniki z rundy jesiennej zostaną anulowane.

Otóż kwestię tą jednoznacznie (tak mi się przynajmniej wydaje) rozstrzyga Regulamin.

§ 10 ust. 4. Wszystkie wyniki drużyny wykluczonej z rozgrywek zostają anulowane, jeśli rozegra ona mniej niż 50% meczy. W
przypadku rozegrania 50% lub więcej spotkań - wyniki uzyskane na boisku zostaną utrzymane, zaś w meczach
nierozegranych - zostaną przyznane walkowery dla drużyn przeciwnych. Wyniki uzyskane na boisku zostaną utrzymane
również, gdy drużyną wycofa się w przerwie rozgrywek, a w pierwszej rundzie oddała nie więcej niż dwa mecze
walkowerem.
PEC musiałby mieć na koncie już 2 walkowery, żeby łącznie z tym ewentualnym trzecim, dotychczasowe wyniki mogłyby zostać unieważnione. Przypomnę tylko, ze analogiczną sytuację mieliśmy w zeszłym sezonie. Desperados wycofał się po pierwszej rundzie, ale jeszcze na jesieni miał już 1 walkower. Mimo to wyniki z boiska zostały utrzymane. Nie widzę różnic w tych sytuacjach.
Pytanie zatem, czy jakby PEC walkowera oddał na jesieni to również jego mecze byłyby anulowane?

Oczywiście mogą być różnicę w interpretacji regulaminu, ale dlatego kwestie sporne rozstrzyga Zarząd.

Również uważam, że to Zarząd powinien wypowiedzieć się w tej kwestii:

Robert Utko napisał:
Dodatkowa uwaga do wszystkich zespołów:
Nie zgłoszenie żadnej prośby dotyczącej meczu najpóźniej w niedzielę powoduje rozstawienie w terminarzu. Odwołanie meczu wiąże się z koniecznościa pokrycia kosztów wynajmu boiska - 45 zł.

Absolutnie nie wypowiadam się, czy jet to dobry pomysł, czy jest zły (konieczny czy zbędny). Uważam jednak, że jakiekolwiek przepisy i obowiązki drużyn wiążące się z sankcjami finansowymi, mogą być wprowadzane wyłącznie w drodze uchwały Zarządu, lub uchwały Walnego Zebrania Delegatów. W żadnym wypadku jednoosobowo.
avatar
Chmiel

Liczba postów : 122
Age : 35
Drużyna : Lodołamacz
Registration date : 03/06/2008

Zobacz profil autora http://www.lodolamacz.net

Powrót do góry Go down

Re: Zarządowe utarczki

Pisanie by Robert Utko on Pią 12 Mar 2010 - 6:16

Paweł zgadzam się ze wszystkim powyżej, poza kwestią płatności.

W chwili obecnej rozpiska, która pójdzie w poniedziałek jest obowiązująca i nie mozliwości zminejszenia liczby godzin wynajmu - tak więć nie widzę podstawy, aby Stowarzyszenei płaciło dwa lub więcej razy za wynajem boiska pod ten sam mecz - tylko dlatego że ktoś zapomniał lub nie chciał poinformować, że jakiś termin mu nie pasuje.

Oczywiście jest jedno ale - wynajem boiska w w weekend nie kosztuje 45 zł, tylko 55 zł.

Poza tym o powodach takiej decyzji wie/wiedziało więcej osób z Zarządu - nie tylko ja. A idąc do konkretów, to trzy - ja, Szymon i Eryk. Te trzy osoby bowiem od dnia wyborów wykazują jakiekolwiek zaangażowanie w organizację szóstek. I z całym szacunkiem dla pozostałych - z pozycji własnego monitora oraz forum nie wiecie i nie będzie wiedzieć wszystkiego - proponuje zaangażować się troszkę w sprawy organizacyjne - bycie w Zarządzie to nie tylko figurowanie w KRS i wypowiadanie się na forum..... I to zaangażować się nie tylko czekając ąz ktoś powieco trzeba zrobić, ale także wykazując troszkę własnej inicjatywy. Bo przy takim zaangażowaniu jak wykazujesz np. Ty, to dalej byśmy byli na etapie planowania terminu rozpoczęcia rozgrywek - bez boisk, pomieszczeń magazynowych, dotacji i niezbędnego do funkcjonowania sprzętu.... czekając, aż ktoś raczy zwołać zebranie Zarządu albo Walne - na które znowu przyjdzie mniej niż połowa ludzi.
avatar
Robert Utko
Boca Juniors - I liga

Liczba postów : 1045
Age : 40
Drużyna : Boca Juniors
Registration date : 03/06/2008

Zobacz profil autora http://sll6p.prv.pl

Powrót do góry Go down

Re: Zarządowe utarczki

Pisanie by Chmiel on Pią 12 Mar 2010 - 16:24

Rozumiem, że odbierasz moją wypowiedź personalnie i zgadzam się, że moje zaangażowanie na pewno jest dalekie od Szymona czy Eryka. Zdaje sobie sprawę, że moje komentarze traktowane są jak mądrzenie się sprzed monitora, jednak zarzut niezabezpieczenia przeze mnie boisk, czy pomieszczeń nie jest w 100% fair.
Do kontaktów z MOSiR już jakiś czasu temu zadeklarował się Szymon i nie do końca byłoby zasadne, aby każdy wykazywał własną inicjatywę i na własną rękę uderzał do Gutkowskiego z pytaniem czy będzie boisko czy nie.
W zeszłym roku jak wypłynął temat problemu z fakturą to zadeklarowałem się, że napiszę pismo i je napisałem. Jeśli w wątku nie było informacji, że jest problem z boiskiem - nie mogłem wiedzieć, że takowy jest - dlatego faktycznie nic nie zrobiłem.
Nie piszę teraz aby się wybielać, usprawiedliwiać, czy coś takiego, ale te dwa punkty jakie wskazałem w swoim poście dotyczą całej ligi i chciałem poruszyć pewną dyskusję na ten temat. Jeżeli są w rzeczywistości istotne powody nałożenia takich opłat - należy oprócz informacji o tym dodać dlaczego. Jeżeli napisałeś, że wyniki PEC zostaną anulowane to wskazałem punkt w regulaminie i chciałem wiedzieć dlaczego inaczej?
Jeżeli natomiast ja wygłosiłem swój pogląd na kwestie zmian drużyn po ziemie (uwierz mi, że szczerze nie sądziłem, że może on budzić kontrowersje) w taki sam sposób mogłeś to wyciąć, wkleić tutaj i przedyskutowalibyśmy to, nie robiąc nikomu problemów.
Pozdrawiam
avatar
Chmiel

Liczba postów : 122
Age : 35
Drużyna : Lodołamacz
Registration date : 03/06/2008

Zobacz profil autora http://www.lodolamacz.net

Powrót do góry Go down

Re: Zarządowe utarczki

Pisanie by Robert Utko on Pią 12 Mar 2010 - 17:13

Chmielu - żeby była jasność:
- jeśli chodzi o PEC - częściowo masz rację - jeśli oddadzą walkowera i później się wycofają to wyniki pozostają bez zmian. Jednak oficjalnie wiadomo, że drużyna się wycofuje. Czyli informacja o wycofaniu zapadła przed rozegraniem 50% meczy i z tego punktu widzenia wyniki powinny zostać anulowane. Jak widzisz sytuację można rozpatrywać na dwóch płaszczyznach.
- nie atakuje Ciebie ani nikogo personalnie
- nie mam nikomu za złe wypowiadania się na forum

Prawdą natomiast jest, że chciałbym unikać utarczek pomiędzy Zarządem na forum publicznym. Uważam, że nawet jeśli nie zgadzamy się co do niektórych kwestii, to powinniśmy przedyskutować to wewnętrznie - po to właśnie wydzieliłem ten dział. Na "zewnątrz" powinniśmy reprezentować jedno stanowisko - nawet jeśli z czymś nie do końca się zgadzamy.
Jeśli chodzi o kwestię boisk, pomieszczeń czy innych rzeczy obecnie ogarnianych - zdaje sobie sprawę z podziału obowiązków i to też nie jest zarzut do Ciebie, że nic nie robiłeś w tych tematach. To, o co mam do Ciebie żal/zarzut, to sianie zamieszania - tak odebrałem Twój post odnośnie opłat i jednoosobowej decyzji. Uważam, że skoro nie znałeś z oczywistych powodów czynników, które wpłynęły na taką decyzję oraz nie brałeś udziału w rozmowach z MOSIR-em nt. boisk - przed zamieszczeniem "zarzutu" mogłeś skontaktować się np. ze mną telefonicznie lub zadać pytanie na forum "zarządowym".

Ponadto z przyczyn czasowych, nie wszystkie decyzje mogą być podejmowane na zebraniach - natomiast jeśli są złe, to zawsze po zebraniu możemy się z nich wycofać.
avatar
Robert Utko
Boca Juniors - I liga

Liczba postów : 1045
Age : 40
Drużyna : Boca Juniors
Registration date : 03/06/2008

Zobacz profil autora http://sll6p.prv.pl

Powrót do góry Go down

Re: Zarządowe utarczki

Pisanie by Chmiel on Sob 13 Mar 2010 - 13:02

ok. spoko
avatar
Chmiel

Liczba postów : 122
Age : 35
Drużyna : Lodołamacz
Registration date : 03/06/2008

Zobacz profil autora http://www.lodolamacz.net

Powrót do góry Go down

Re: Zarządowe utarczki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach