Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

6 posters

Go down

Walkower w meczu AC Misie - SFC Empty Re: Walkower w meczu AC Misie - SFC

Pisanie by Gość Pon 8 Lis 2010 - 8:50

Przykro mi Robercie, ale mecz AC Misie-Santos nie zakończył się walkowerem, bo tego meczu NIE BYŁO. Mecz miał się odbyć o godzinie 18.00 i całym zespołem odczekaliśmy nawet 30 minut, jednakże boisko nie zostało nam udostępnione (mecz grała tam drużyna Legionovii). Czas mieliśmy zarezerwowany na godzinę 18, więc pozbawieni jakiejkolwiek informacji o co chodzi rozeszliśmy się do domów. Jeśli wynik nie zostanie cofnięty, zmuszeni będziemy złożyć odwołanie.

Gość
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Robert Utko Pon 8 Lis 2010 - 11:06

Piotrze, wieczorem się ustosunkuję do Twojego postu.

Pisanie by Andre10 Pon 8 Lis 2010 - 15:12

pl my jakoś mogliśmy odczekać az mecz się skończy,nasi rywale także.Chyba logiczne że jak gra Legionovia to nie zejdą bo Wy macie mecz o 18stej.Jako ciekawostkę dodam ze nam też nie ustąpili miejsca:P ale dzięki temu mogłem obejrzeć mecz Legia-Górnik w barze:P

@Andre10.
To szkoda ze nie macie planów na weekend , widocznie my mamy, jedni bardziej pilne inni mniej i niektórzy nie mogli zostać żeby grać - prosta sprawa. Jest mecz-terminarz, staramy się ustawić wszystko pod to żeby się na tym meczu pojawić niezależnie od tych planów. Nie mamy pretensji jako takiej do organizatorów (chyba że wiedzieli wcześniej o meczu legionovii) o to że mecz się nie odbył, ale o wciskanie walkovera nie zgodnie z żadnymi zasadami: ani regulaminu ani zdrowego rozsądku .

jax

Liczba postów : 17
Drużyna : S.F.C.

Pisanie by Andre10 Wto 9 Lis 2010 - 8:37

Akurat tego wieczoru miałem urodziny i rezerwowaliśmy stoliki w lokalu na konkretną godzinę,ale wszystko udało się poukładać nawet z opóźnieniem,więc kolego bez żadnych insynuacji proszę...bo na drugi raz wam nie odpuścimy na boisku:P PS.jak takie pilne te plany to możecie pisać do roberta wczesniej że nie możecie grać i po problemie.

Andre10

Age : 39

Pisanie by Gość Wto 9 Lis 2010 - 10:21

Możemy pisać do Roberta wcześniej, ale musielibyśmy wiedzieć równie wcześniej, że mecz został przesunięty. Dopiero wtedy byłoby po problemie.

Cała sytuacja to kolejny casus, który pozwoli wszystkim unikać pewnych sytuacji w przyszłości.

Gość
Gość

Pisanie by Andre10 Wto 9 Lis 2010 - 11:52

Ale na szóstkach dosyc często są mniejsze lub większe opóźnienia,a może ten mecz Legionovii się opóźnił bo np. goście mieli awarie autokaru czy coś w tym stylu...akurat gracie już ładnych pare lat w tej lidze chłopaki,powinniście się przyzwyczaić:)aczkolwiek sprawa wydaje się trudna do załatwienia...ciekaw jestem co Robert wymysli...chociaż akurat teraz myślami jest pewnie przy wyborach:P

Andre10

Age : 39

Pisanie by Robert Utko Wto 9 Lis 2010 - 12:30

Jedno nie ma nic wspólnego z drugim Smile W tej kwestii ma zastosowanie tylko i wyłacznie Regulamin - którego zapisy są jasne.

A jeśli chodzi o wybory - bez kogoś, kto powalczy o nas, będziemy cały czas na marginesie. Podczas wszelkich spotkań i rozmów o pomocy, udostępnieniu pomieszczeń, szatni, boiska, pomocy w organizacji turnieju słyszę jeden argument - po co, skoro z grupy osób grających w szóstkach odsetek biorących udział w wyborach jest niewielki ?? (Czytaj: pożytek dla rządzących mały, bo elektorat mały ?))

Może mój start oraz kilku innych osób pokaże, że jednak "środowisko sportowe" ma jakąś siłę ? Może gdyby ktoś z tej grupy osób, które zostaną przedstawione w najbliższym czasie na forum, uzyskał mandat radnego miasta lub powiatu, podejście zmieniło by się ?

Ja mogę tylko zachęcić do wzięcia udziału w wyborach - głosujcie na konkretnych ludzi, tych których znacie.
Jeśli ktoś do tego zdecyduje się zagłosować na mnie lub polecić głosowanie na mnie swojej rodzinie i znajomym - to będzie mi tym bardziej miło.

Ostatnio zmieniony przez Robert Utko dnia Wto 9 Lis 2010 - 19:42, w całości zmieniany 1 raz
Robert Utko
Robert Utko

Age : 46

Pisanie by Robert Utko Wto 9 Lis 2010 - 19:27

W dniu 31.10.2010 mecze ligi szóstek rozpoczęły się z opóźnieniem. Spowodowane to było zaplanowaniem na ten dzień na boisku ze sztuczna nawierzchnią 4 meczy drużyn Legionovii. Odbyło się to bez powiadomienia przedstawicieli naszego Stowarzyszenia oraz z pogwałceniem umowy najmu zawartej między MOSIR Legionowo a Stowarzyszeniem LALP (umowa z dnia 11 marca 2010 r.), której par. 5 stanowi:
1. Stowarzyszenie organizować będzie rozgrywki w soboty i niedziele w godzinach 18:00-22:00 w terminach ustalonych telefonicznie z gospodzrem obiektu, p. Czesławem Zozulińskim, tel. 0 504 078 007.

Informacja o możliwym opóźnieniu otrzymałem dopiero po skontaktowaniu się z przedstawicielem MOSIR ok. 2-3 godziny przed naszymi meczami.
Z uwagi na późny termin oraz zapewnienia, że opóźnienie nie przekroczy 30 minut, zaplanowane na ten dzień mecze nie zostały odwołane.

Od godziny 17:45 w okolicach boiska przebywały 3 osoby odpowiedzialne za obsługę sędziowską meczy: Norbert Dłutowski, Damian Martin oraz Eryk Zawadzki. Zainteresowane osoby uzyskały od nich odpowiedź dotycząca możliwego opóźnienia. Wskutek tych informacji, przedstawiciele zespołów Wariaci Team oraz Realu Piaski, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze mną, zdecydowali się odwołać mecz. Podstawą odwołania był brak możliwości rozegrania spotkania w pełnych składach z uwagi na "wcześniej zaplanowane zajęcia" przez zawodników.

W kwestii meczu AC Misie - SFC:
Ponieważ nikt z Zarządu nie został poinformowany o chęci przełożenia spotkania i rozegrania go w innym terminie, zostały zastosowane następujące paragrafyy regulaminu:
par. 7:
4. Kolejka może być odwołana np. z powodu warunków atmosferycznych decyzją co najmniej 3 członków Zarządu - nie została odwołana

par. 11:
1. Wprowadza się następująca punktację: 3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis, 0 punktów za przegraną, oraz -1 pkt za walkower.
2. Walkower - to brak wymaganej regulaminem ilości (czterech) zawodników do rozpoczęcia spotkania po upływie 10 minut od ustalonej daty i godziny meczu.
3. Walkower oznacza przyznanie wyniku 0:5.

par. 15:
1. Drużyna rozpoczyna mecz w 6 osobowym składzie z wyróżnionym bramkarzem z zastrzeżeniem § 11 pkt 2 i 4.
4. W przypadku nieobecności jednej drużyny, druga zdobywa 3 pkt. tylko w przypadku stawienia się 4 lub więcej jej zawodników.
5. W przypadku niestawienia się obu drużyn, obie zostają ukarane walkowerem. Wtedy za dany mecz żadna z drużyn nie zdobywa punktów.
6. Przed zawodami kapitan drużyny obowiązany jest do wypełnienia protokołu meczowego w części dotyczącej składu zespołu, wpisując czytelnie imiona i nazwiska zawodników. Brak wypełnienia protokołu uważa się za równoznaczny z nie przystąpieniem drużyny do spotkania i skutkuje przyznaniem walkowera zgodnie z postanowieniami § 11.

Nikt z zawodników AC Misie lub SFC nie zgłaszał przedstawicielowi Zarządu chęci odwołania meczu z powodu braków kadrowych związanych z opóźnieniami w rozpoczęciu rozgrywek.
Ponieważ na protokole meczowym zostało wpisane 7 zawodników drużyny AC Misie, a w okreslonym regulaminowo czasie 10 minut nie stawił się żaden z zawodników SFC, sędzia "odgwizdał" walkower. Piotrze, nie wypowiadam się w kwestii Waszych przedmeczowych ustaleń z drużyną AC Misie, gdyż takowe znam tylko z jednej strony - czyli z Twojej reacji.

Mając na względzie paragraf 28 Regulaminu rozgrywek:
2. Zarząd w sytuacjach nietypowych bądź spornych zastrzega sobie prawo do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia oraz powyższego regulaminu.
3. Zazalenia nalezy składać pisemnie na ręce przedstawiciela Zarządu w terminie 1 tygodnia od daty rozegrania spotkania.
Wszelkie sprawy rozpatruje Zarząd na spotkaniu, w którym udział mogą wziąć zainteresowane strony. Zarząd decyzje podejmuje zwykłą większością głosów, wymagana jest obecność przynajmniej połowy składu Zarządu.

Ponieważ wbrew opinii wielu osób nie mam jednoosobowej mocy sprawczej do rozstrzygania kwestii spornych dotyczących rozgrywek, w przypadku wątpliwości proponuje jak najszybsze złożenie odwołania w postaci pisemnej bądź mailowej (na adres sllsp@wp.pl).
Robert Utko
Robert Utko

Age : 46

Pisanie by pojar20 Wto 9 Lis 2010 - 21:12

par 15.
punkt 2. Drużyna może rozpocząć mecz w minimalnej ilości 4 zawodników. W przypadku mniejszej ilości graczy sędzia ma obowiązek przyznać walkower drużynie przeciwnej.
- w przedziale czasu 17.40-18.25 - Santos był obecny w składzie ponad 6-osobowym ( > 4). Protokół nie został nam wydany - zapewne z powodu ogólnego zamieszania/niemożliwej do sprecyzowania godziny rozpoczęcia meczu.
- Norbert Dłutowski (wreszcie wiem jak nazywa się Norbi=]) - sędzia meczu był obecny i do niego zgłaszaliśmy ew. zastrzeżenia oraz informację o rychłym opuszczeniu stadionu z powodu nieakceptowalnego prawdopodobnego terminu rozpoczęcia meczu. Komentarz do sytuacji jaki uzyskaliśmy był jednoznaczny: walkower w takim przypadku nie wchodzi w rachubę...

punkt 3. Oczekiwanie na drużynę przeciwną trwa 10 minut od ustalonej godziny spotkania.
- Drużyny przeciwnej nie było na boisku - 10 minut po ustalonej godzinie czyli o 18.10, ponieważ boisko było NIEDOSTĘPNE.
- Jednoznaczny zapis w regulaminie pozwala dość dokładnie oszacować okres jaki należy sobie zarezerwować na przebywanie na stadionie oraz prawdopodobną godzinę rozpoczęcia meczu jak i opuszczenia obiektu. W tym przypadku 18:00 - jako ustalona godzina spotkania. Czyli start meczu o 18:10 oraz maksymalna godzina opuszczenia obiektu 19.10. Termin rozpoczęcia meczu pokrywał się z przerwą pomiędzy połowami meczu młodej Legionovii (co oznacza nieakceptowalne opóźnienie - z powodu innych zajęć zaplanowanych na ten wieczór przez osoby grające w mojej drużynie).

Tutaj dodatkowo uprzejmie prosiłbym o wyjaśnienia - dlaczego mimo informacji o znacznym opóźnieniu uzyskanej 2-3 godziny przed meczem - zespół Santosu nie został o tym poinformowany (w deklaracji chyba był podawany tel. kontaktowy do kapitana - korzystała z tego drużyna Wariaci Team umawiając z nami termin spotkania), co naraziło nas na stratę czasu i jak się okazało nie tylko na to.

Żeby nie bawić się w przesadę odnośnie czasu i terminów.
W ostatni weekend graliśmy mecz, który rozpoczął się 12 min po regulaminowym czasie - drużyna przeciwna przyjechała późno i chciała przedłużyć o małą chwilę rozgrzewkę. Nikt z nas nie wpadł na pomysł o przyznaniu walkowera. Nikt z nas jeszcze nie miał informacji o walkowerze z Misiami.

Odwołanie w drodze - mam nadzieję w przeciągu 24 godzin zostanie dostarczone.
Proponuję w takich sytuacjach (nieobecność żadnego gracza drużyny) o wysyłanie informacji o przyznaniu walkowera drogą mailową. O wyniku dowiedziałem się niestety dość późno.

Pojar:
Jeśli miałbym się trzymać tak jak Ty literalnie regulaminu, to 7 dni na odwołanie się od wyniku meczu już dawno minęło Wink
Informacji o możliwym opóźnieniu nikt nie otrzymał. Skoro mecze nie zostały odwołane, a opóźnienia 15 minutowe są częstym zjawiskiem, to uważałem, że wystarcza informacja przekazana osobom obsługującym kolejkę - które to osoby maja bezpośredni kontakt z drużynami, które miały grać.

Ponadto pragnę zauważyć, że ja dostaję tylko protokoły. Jeśli na protokle jest wpisany skład jednej drużyny oraz adnotacja na protokole "Walkower dla AC Misie", to taki wynik zostaje upubliczniony. Uprzedzając pytania - protokół dotarł do mnie w dniu upublicznienia wyniku - nie znam przyczyny tak poźnego dostarczena protokołu.

Ostatnio zmieniony przez Robert Utko dnia Sro 10 Lis 2010 - 10:17, w całości zmieniany 1 raz
Robert Utko
Robert Utko

Age : 46

Pisanie by pojar20 Sro 10 Lis 2010 - 10:11

Nie będę cytował własnego postu.
Bardzo proszę o ponowne jego przeczytanie:
- fragmentu właśnie o tym, że nie widzę problemu z drobnymi poślizgami, tak jak w ostatni weekend czekaliśmy ponad 10 min. Do tego się przyzwyczaiłem, bo gram w szóstkach 9 czy 10 sezon...

- prośby o ewentualne wysyłanie mailem zawiadomień o walkowerach
(przy tym nie będę się przy tym upierał, rozumiem, że to dodatkowa robota) z powodu właśnie ewentualnych opóźnień, gdyż o całej sytuacji z walkowerem dowiedziałem się 2 dni temu po pytaniu kolegi z NJŹ =]

Dodam, że moje odwołania się do regulaminu jest spowodowane tylko chęcią logicznego wyjaśnienia całej sytuacji, oraz motywacji naszego działania - opóźnienie nie zamykało się w przytaczanych przez Ciebie 15 minutach..
Regulamin czytałem jeszcze przed Twoimi obszernymi cytatami w którymś z poprzednich postów.

Dyskusję z mojej strony w tym temacie na forum uważam za zamkniętą.

za tym co zostało napisane na forum, jesteśmy przyzwyczajeni do
opóźnień max. 15 minutowych, a nie jak w tym przypadku godzinnego).
Kapitan przekazał sędziemu te informacje, lecz jak widać nie została
ona uwzględniona w podaniu wyniku meczu. Tak więc, uważam, że czasami
trzeba podejść do pewnych sytuacji stroną ludzką a nie regulaminową.
Jeżeli to pomoże w rozegraniu naszego
meczu w innym terminie to Santos na pewno będzie wdzięczny, a ewentualne
"gromy" spadające na mnie od kolegów z Misiów przyjmuję 100% na siebie."
Sorry za taką osobową formę wypowiedzi, ale to był mail do Roberta, a nie chciało mi się go modyfikować ;p

Ostatnio zmieniony przez grzes<3 dnia Czw 11 Lis 2010 - 21:58, w całości zmieniany 1 raz

grzes<3

Liczba postów : 3
Drużyna : AC Misie
Registration date : 10/11/2010

Pisanie by Gość Czw 11 Lis 2010 - 13:12

Otóż to kolego! Myślę, że Twoja wypowiedź będzie koronnym argumentem na piątkowym zebraniu. Brawo za taką postawę, bo duch sportu powinien stać na pierwszym miejscu. Cóż mogę napisać - spotkamy się na boisku!

Gość
Gość

Pisanie by khorN Czw 11 Lis 2010 - 20:02

Ja natomiast mam do powiedzenia tylko tyle: nie wyjezdzajcie z tekstami, ze nie wiedzieliscie o co chodzi z calym zamieszaniem a propo Legionovii, bo kazdy zainteresowany wiedzial, ze jest opoznienie 40-sto minutowe, kazdy ma plany na weekend, ale kazdy kto zglosil chec udzialu w 'szostkach' jest zobowiazany do liczenia sie z faktem zjawisk losowych, ktore nie raz i nam (Misiom) zafundowaly walkovera w plecy. Takze nie robcie z siebie ofiar, bo jakos mozna bylo albo wczesniej pisac, ze macie napiety plan na weekend, albo cokolwiek, a nie przychodzicie z minami zbitych psow na 10 minut przed meczem i mowicie, ze jednak Wasi koledzy nie maja czasu (czyt. maja w dupie to ze my tez zrezygnowalismy z roznych rzeczy aby sie tam pojawic). Jesli mamy tak do tego podchodzic to prosze bardzo.. jak ktos z druzyny Santosu odda mi 30zl za paliwo, ktore zuzylem jadac na stadion i z powrotem to bede conajmniej chetny rozegrania meczu w innym terminie..

P.S. A mail "Grzesia" do Roberta juz chyba rozsadzimy w naszym wewnetrznym gronie, bo takiej postawy ja nie rozumiem, zeby za plecami druzyny pisac w imieniu calosci i to na dodatek mysle, ze tylko dlatego, iz napisalem gdzie indziej, ze mam zamiar sie pojawic na zebraniu zarzadu u boku naszego kapitana..

Pisanie by grzes<3 Czw 11 Lis 2010 - 21:45

A ja nadal podtrzymuję swoje stanowisko, mecz powinniśmy zagrać. Co do Twoich domniemań na temat powodu mojego maila, spójrz chociaż na daty i godziny, i zobaczysz że mail był pierwszy. Tyle na temat, reszta, wejdź na nasze gronq. Czekam na mecz z Santosem.

grzes<3

Pisanie by Gość Wto 16 Lis 2010 - 9:41

Niniejszym informuję, że na Zebraniu Zarządu SLL6P dnia 12.11.2010 ilością głosów 5 ("za") - 1 ("wstrzymuję się") - 0 ("przeciw") podjęto decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu odwołania drużyny Santos FC w sprawie cofnięcia przyznania walkowera rywalowi w meczu przeciwko AC Misie i rozegrania tego spotkania w innym terminie.

Ostatnio zmieniony przez pl dnia Wto 16 Lis 2010 - 10:40, w całości zmieniany 1 raz

Gość
Gość

Pisanie by khorN Wto 16 Lis 2010 - 15:16

czyli mamy zalegly mecz, a w ten weekend nawet nie jestesmy rozpisani na biezacy, a jak to ktos powiedzial: "weekendow nie przybywa" Very Happy